Rodzaje systemów smart home, które wpływają na komfort życia domowników

Niesłabnącą popularnością cieszą się rozwiązania z zakresu smart home. Pozwalają one na zwiększenie komfortu w mieszkaniu lub domu. Wpływają również na trzy ważne dziedziny codziennego życia – wspomniany komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność, co ma ogromne znaczenie. Dlatego warto zastanowić się nad dostępnymi rodzajami systemów smart home i wybrać coś dla siebie.

Czym jest smart home i dlaczego warto z niego korzystać?

Smart home, inaczej inteligentny dom, to system umożliwiający sterowanie domowymi urządzeniami zdalnie i automatycznie. Możemy tutaj wymienić możliwość sterowania:

  • ogrzewaniem i klimatyzacją,
  • oświetleniem,
  • różnego rodzaju czujnikami – np. dymu lub gazu,
  • roletami zewnętrznymi,
  • kamerami,
  • zabezpieczeniem przed włamaniem.

Korzystanie z wyżej wymienionych możliwości wiąże się z licznymi zaletami, które przede wszystkim zwiększają wygodę życia. Do plusów można jeszcze zaliczyć podwyższenie poziomu bezpieczeństwa. Na oszczędność wpływa z kolei opcja sterowania ogrzewaniem i oświetleniem, gdy domownicy są poza domem.

Systemy smart home – rodzaje

Aby stworzyć taki bezpieczny i inteligentny dom w Krakowie, na którego terenie nasza firma oferuje swoje usługi, potrzebne są odpowiednie systemy. Bez względu na rodzaj systemu, na który się zdecydujemy, musi on być intuicyjny w obsłudze. Podstawowym rozróżnieniem wydaje się ten na system przewodowy lub bezprzewodowy. Wśród rozwiązań oferowanych przez naszą firmę jest np. automatyka KNX, która umożliwia stworzenie zaawansowanego systemu automatyki domowej. Stosujemy również system sterowania RTI, który pozwala na wygodne korzystanie z systemów multimedialnych i automatyki domowej. Z chęcią pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu.